Daldırma tekniği ile boyama

Mobilya ve iç mekân tasarımı alanında daha çok alet sapı, mobilya ayağı vb. ağaç malzemeden hazırlanan küçük parçaların boyanmasında kullanılan bir tekniktir. Daldırma tekniğinde kullanılan boya sıvısının akışkanlığı ayrıca düzenlenmelidir. Boyaya daldırılıp çıkarılan parçada boya akıntısı veya topaklanması gibi sorunların yaşanmamasına dikkat edilmelidir. Daldırma tekniği aparatlarında birden çok parça aynı anda boyanabilir. İş parçaları boya […]

Mobilya ve iç mekân tasarımı alanında daha çok alet sapı, mobilya ayağı vb. ağaç malzemeden hazırlanan küçük parçaların boyanmasında kullanılan bir tekniktir. Daldırma tekniğinde kullanılan boya sıvısının akışkanlığı ayrıca düzenlenmelidir. Boyaya daldırılıp çıkarılan parçada boya akıntısı veya topaklanması gibi sorunların yaşanmamasına dikkat edilmelidir. Daldırma tekniği aparatlarında birden çok parça aynı anda boyanabilir. İş parçaları boya sıvısı içine hızlı bir şekilde daldırılıp çıkartılmamalıdır.

Daldırma tekniği ile boyama
Daldırma tekniği ile boyama

Boyaya daldırılan iş parçaları 40-600 ısıtılan kurutma fırınlarında bekletilir. Daldırma kabının ağzı küçük derinliği fazla olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Bu mutfakları çok seviyorum, ancak mutfağımı yenilemek istediğimde aşırı uçuk bir fiyat söylediler. Keşke biraz daha ucuz olsa.

    Mobilya ve İç Mekan Tasarımı © 2023