Matlaşma Hataları

Son kat parlak boya ya da son kat vernik uygulaması yapıldıktan hemen sonra veya daha sonra yüzey parlaklığının gitmesi sonucu, iş parçasında mat bir görüntü oluşmasına matlaşma denir. Nedenleri Alt kat boya ya da verniğin yeteri kadar kuruması beklenmeden üst katmanın uygulaması Kalitesiz eritici inceltici kullanılması Uygulama esnasında havanın neminin yüksek olması Hazırlanan çözeltiye tavsiye […]

Son kat parlak boya ya da son kat vernik uygulaması yapıldıktan hemen sonra veya daha sonra yüzey parlaklığının gitmesi sonucu, iş parçasında mat bir görüntü oluşmasına matlaşma denir.

Matlaşma Hataları
Matlaşma Hataları

Nedenleri

Hataları Gidermede Uygulama Safhaları

Hataları gidermenin en etkili yolu hatayı oluşturmamak, hatanın oluşmaması için gerekli önlemleri almaktır. Bunun için kullanılan malzemeyi iyi tanımak ve uygulama özelliğini iyi bilmek gerekir. Ayrıca malzemeyi uyguladığınız atölyenin şartları da bu işlem için uygun olmalıdır. Hataları gidermede aşağıdaki uygulama aşamaları takip edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aslı dedi ki:

    Teşekkürler, anlatımlarınız doğrultusunda işlemleri yapmaya çalışacağım.

  1. Bu mutfakları çok seviyorum, ancak mutfağımı yenilemek istediğimde aşırı uçuk bir fiyat söylediler. Keşke biraz daha ucuz olsa.

Mobilya ve İç Mekan Tasarımı © 2023